Büyük bir sevgiyle beslediğimiz, hayatımızın vazgeçilmez birer parçaları olan, hayat arkadaşlarımız olan evcil hayvanlar, bizler gibi materyalist isteklerden ziyade, yalnızca ve yalnızca yaşamlarını sürdürebilmek için gerekli besinlere ve sevgiye ihtiyaç duyarlar. Daha büyük bir kafes, yazlık satın almak, arabalarını değiştirmek gibi talepleri yoktur. Tek talepleri, hayatlarını sürdürebilmek için gerekli zaruri ihtiyaçları olan besinler ve sevgidir.

 

Hayatlarını bizlerle beraber geçiren bu dostlarımızın tek talepleri olan, beslenme ihtiyacı, bencil isteklerinden ziyade, yaşam mücadelesi verebilmek içindir. Evet, kesinlikle bencil istek olamaz bizden istedikleri, çünkü siz hangi yemi verirseniz verin yerler. Kuşunuz, ona verdiğiniz kuşyemi bayat olduğu, kalitesiz olduğu için yememezlik yapamaz. Yapma şansı da yoktur.

 

Yaşamını devam ettirebilmek için sizin ona verdiğiniz yemi yemeye mecburdur. Bu noktada bizlerden talep etmemelerine, bencil davranmamalarına rağmen, onlara kalitesiz, besin değeri olmayan, sağlık durumlarını riske atacak kuşyemi vermek, size hiçbir kötülüğü olmayan dostunuza, ailenize ihanet etmek gibidir.

 

Bu noktada, seçme şansı olmayan ve yalnızca bizlerin onlara sunduğu besinlerle beslenmek zorunda olan dostlarımıza değer verip, onlar için sağlıklı, kaliteli bir kuşyemi vermek, bizim görevimizdir.

 

Kuş Yemi Seçiminin Önemi

 

Besin değerleri, biz insanlar için ne kadar önemliyse, kuşlar için de o kadar önemlidir. Üstelik biz insanlar, rahatsızlıklarımızı kolayca dile getirebilir ve çözüm bulabilirken, hayat arkadaşımız olan kuşlar, dile getiremeyeceği gibi, bizim tahmin bile edemediğimiz sıkıntılar çekebilirler. Ve bu sıkıntılardan kurtulabilmeleri için bizim onların sağlıksız olduğu, anormal durumun farkına varıp, veterinere götürmemize kadar beklemek zorunda kalırlar.

 

Hayatımızın önemli bir kısmında bizlerle birlikte olan kuşlarımızı, biz farkına bile varamadan hasta edebilir, ölmelerine sebep olabiliriz. Bu yüzden, iş işten geçmeden ve istenilmeyen sonuçlarla karşılaşmadan önce, dikkatli olup, onlar için en doğru besin kaynağı olan kuşyemi markaları arasından en iyi olanı seçmeliyiz.

 

Doğru Kuş Yemi Nasıl Seçilir?

 

Teknolojinin gelişmesi artık herkese kolaylıkla araştırma yapabilme imkanı sağlamıştır. Düzgün ve detaylı bir araştırma, doğru kuşyemi seçiminde sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca konuyla ilgili uzmanlara, veterinerlere danışmak, doğru kaynaktan birebir güvenilir bilgi almak da, kuşunuzun sağlığı ve mutluluğu için çok önemlidir. Lütfen sizler de sizlerden tek talebi yaşamsal giderleri olan, karşılığında size hayat boyu dostluk sunan kuşlarınız için en iyi yemi kullanın.

TEILEN
Önceki İçerikKuş Kafesi Seçimi
Sonraki İçerikKuş Yemi

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here